Lipiec 8, 2017      20:14

Jesteś tutaj

Wakacyjne zabawy nad jeziorem


zabawy nad jeziorem
0

2462

0

Zieleń traw, szum drzew, spokojna woda to miejsce w sam raz na kreatywnie spędzony czas. Nad jeziorem można zorganizować wiele ciekawych aktywności, których propozycje znajdziecie w tym artykule.

  1. Zabierz ze sobą butelkę po wodzie i 5 centymetrową piłeczkę. Poproś dziecko, by napełniło je do połowy wodą. Na otworze butelki postaw piłeczkę. Zadaniem pociechy jest strącenie piłeczki bez przewrócenia butelki. Zadanie będzie coraz trudniejsze jeśli będziecie odlewali wodę z butelki. Maluch ćwiczy w ten sposób równowagę.
  2. Kup w aptece dwie duże strzykawki na wodę. Pobaw się z dzieckiem w wodną bitwę. Możecie określić dwa stanowiska z których wolno wam będzie celować do drugiej osoby. Ogranicz też ilość wody np. po jednym wiaderku. Możecie również celować do określonego celu np. drzewa, wieży z zabawek itp. Zabawa ta stymuluje dotyk, małą motorykę i koordynację.
  3. Zorganizuj zabawę w wyścigi z wiaderkami. Wyznacz trasę którą będziecie kolejno pokonywali. Możesz powbijać patyczki w ziemię i zorganizować slalom. Następnie weź w rękę wiaderko wypełnione po brzeg wodą i pokaż dziecku jak ma pokonać drogę. Wygrywa ten kto po drodze wyleje najmniej wody i doniesie wiadro do celu. Jeśli jest taka możliwość pokonujcie tor na boso, to dodatkowa stymulacja dotykowa.
  4. Dobrym treningiem małej motoryki i jest przyciąganie się za linę. Możecie zorganizować zabawę w wodzie. Dziecko w pompowanym kole otrzymuje jeden koniec liny, dorosły trzyma drugi. Jego zadaniem jest przyciągnięcie się do dorosłego. Możesz prosić, by przyciągało się oburącz lub naprzemiennie.
  5. Opór wody podczas zabawy w odbijanie piłeczki pingpongowej rakietką, doskonale stymuluje system proprioceptywny. Dorosły i dziecko siedzą w płytkiej wodzie i odpychają piłeczkę rakietką po powierzchni wody. Jeśli zadanie jest zbyt trudne można użyć dłoni.
  6. Nadmuchaj duży materac i poproś pociechę o podskakiwanie, przechodzenie na drugą stronę. Jeszcze lepsza zabawa z dmuchańcem jest w wodzie. Poproś dziecko o utrzymanie równowagi w pozycji stojącej na lekko poruszanym przez ciebie przedmiocie. Możesz poruszyć mocniej prowokując upadek.

Potrzebny ci będzie sznurek, kilka wiaderek i balony. Znajdź w pobliżu jakieś drzewo i przywiąż do niego plastikowe wiaderko lub dwa na różnej wysokości. Wypełnij wodą pompowane baloniki i rozpocznij zabawę w rzucanie do celu.

CAPTCHA
Pytanie weryfikujące czy aby na pewno jesteś człowiekiem, zadawane w celu zabezpieczenia przed spamem.
CAPTCHA obrazkowa
Wpisz litery pokazane na obrazku

Szukaj

Formularz wyszukiwania


Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety