Jesteś tutaj

Artykuły użytkownika

Zabawy z gazetami - cz. III

Zabawy z gazetami - cz. III
336

3745

0

1

14. Przysiady

  • Ręce wyprostowane trzymają gazetę, wykonujemy przysiady;
  • W lekkim rozkroku wspięcie na palce, uniesienie gazety nad głowę, przysiad i ułożenie gazety na podłodze.

15. Wykonywanie poleceń i ćw. słuchowe

Zabawy z gazetami - cz. II

Zabawy z gazetami - cz. II
266

1887

0

1

Przykłady ćwiczeń z użyciem gazet

4. Tańczymy

Zabawy z gazetami

Zabawy z gazetami
334

2972

0

1
Gazety są ogólnodostępne, a przeczytane mogą być jeszcze użyteczne. Zarówno szare, jak i kolorowe czasopisma można wykorzystać do różnych zabaw i ćwiczeń. Wszystko zależy od naszej inwencji twórczej, w jaki sposób je wykorzystamy i co chcemy osiągnąć.
 
Przedmioty i pomoce:
- Szare i kolorowe gazety.

Stymulacja układu przedsionkowego w domu.

Karuzela integracja sensoryczna
integracja sensoryczna naleśnik
kołysanie na piłce
675

22271

2

3

Układ przedsionkowy – zwany zmysłem równowagi jest odpowiedzialny za nasze relacje z grawitacją i silnie związany z wszelkimi układami sensorycznymi w naszym organizmie. Ma również swój udział w koordynacji i odczuciach ruchów całego ciała, właściwej postury ciała. Dojrzewanie i integracja układu przedsionkowego z innymi układami sensorycznymi odbywa się przez długi czas po urodzeniu dziecka, a ważną role w tym procesie odgrywa aktywność ruchowa dziecka. Zapewnia on równowagę statyczną oraz dynamiczną.

Rodzic vs Terapeuta

668

980

0

1

Rodzice, opiekunowie są najlepszymi partnerami w konstruowaniu planów terapii dziecka i co ważniejsze- ich realizacji. To oni są osobami najlepiej znającymi swoje dziecko i wiedzą jakie są potrzeby dziecka. Wszyscy terapeuci powinni jak najwięcej dowiedzieć się z wywiadu i uzupełniać go o dodatkowe informacje aby stworzyć prawidłowy program terapii. W terapii dziecka metodą integracji sensorycznej (jak i w każdej innej) bardzo ważnym elementem jest umiejętna współpraca z rodzicami.