Lipiec 17, 2017      15:10

Jesteś tutaj

Zabawy na podwórku


pomysłowe zabawy na podwórku
0

3522

0

Jeśli jesteś zmuszony zostać w mieście, to wcale nie oznacza nudy. Poza tradycyjną jazdą na rowerze, rolkach, hulajnodze oraz korzystaniem z dostępnych placów zabaw możesz również pobawić się z dzieckiem w zabawy z dawnych lat.

  1. Pamiętasz grę w klasy? Potrzebna ci będzie kreda i kawałek miejsca do tej zabawy. Oprócz gry w klasy możesz również narysować kolorowe koła i poinstruować dziecko jak ma pokonać drogę przeskakując z miejsca w miejsce. Zamiast kół rysuj litery lub cyfry, bądź jeśli dziecko jest starsze to działania matematyczne. Kreda może posłużyć do rysowania ścieżek po których będzie chodziła pociecha ćwicząc równowagę.
  2. Za pomocą kredy możecie tworzyć rysunki na chodniku bądź pola do których następnie będziecie celować znalezionymi w pobliżu kamykami.
  3. Nauka skakania na skakance, gra w gumę, czy próby kozłowania piłką to jak najbardziej zabawy rozwijające koordynację. Poświęć dziecku czas na naukę tych aktywności.
  4. Poszukaj w pobliżu górki. Przygotuj piłkę np. do gry w siatkówkę. Poproś dziecko by weszło na szczyt i puściło piłkę. Twoim zadaniem jest złapanie jej i wrzucenie z powrotem do dziecka. Po kilku rzutach zamieńcie się rolami. Już samo wchodzenie i zbieganie z górki jest ćwiczeniem angażującym przedsionek i propriocepcję.
  5. Gdy pada deszcz i nie boisz się zmoknąć. Ubierzcie się w kalosze i wyjdźcie na dwór. Skoki przez kałuże, łapanie deszczu w różne naczynia może stać się niezwykłą przygodą sensoryczną.
  6. Podczas słonecznej pogody proponuj dziecku zabawy w malowanie wodą na chodniku. Przygotuj pędzle o różnej wielkości, wiadro z wodą i do dzieła. Używając pędzli ćwiczycie ruchy rozmachowe niezbędne do rozwoju małej motoryki.
  7. Jeśli masz w pobliżu ścianę o którą możesz odbijać piłkę do kosza, to spróbuj zabawy rozwijającej koordynację i planowanie. Stań naprzeciw ściany i rzuć w nią piłkę, a następnie przeskocz przez nią, gdy będzie wracała.  
  8. Zachęć dziecko do przeskakiwania przez kręconą blisko ziemi skakankę. Zabawa zwana „Szczurem” to znakomite ćwiczenie refleksu i koordynacji.

Szukaj

Formularz wyszukiwania


Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety