Jesteś tutaj

Dla Terapeutów


Padaczka a Terapia Integracji Sensorycznej

padaczka a terapia si
3200

7606

0

Czy dziecko z padaczką nie powinno uczestniczyć w terapii integracji sensorycznej?

Właściwie nie ma ogólnych i jednoznacznych przeciwwskazań do prowadzenia terapii integracji sensorycznej dla dzieci z padaczką. Jednak o pewnych ważnych rzeczach z prowadzeniem terapii dzieci z padaczką każdy terapeuta wiedzieć powinien.

Istnieje wiele różnorakich czynników wewnętrznych i zewnętrznych odpowiedzialnych za nieprawidłowe funkcjonowanie komórek nerwowych mózgu, które mogą spowodować napad padaczkowy. 

Teoria integracji sensorycznej dr Ayres w diagnozie i terapii dzieci z mózgowym porażeniem

Mózgowe porażenie dziecięce i integracja sensoryczna
3098

8084

0

Z tego artykułu dowiecie się jakie są przyczyny zaburzeń integracji sensorycznych w mózgowym porażeniu dziecięcym,oraz jakie rodzaje tych zaburzeń występują. Wyjaśniamy również jakie są przeciwskazania do prowadzenia terapii integracji sensorycznej z dziećmi z MPDZ.

Trening słuchowy dr Guy Berarda

Trening słuchowy dr Guy Berarda
2473

4441

2

Istnieje wiele treningów słuchowych jedne bardziej znane inne mniej. Stosowane w różnych celach. Terapeuci integracji sensorycznej zalecają je jako narzędzia uzupełniające tę formę terapii. Jednak treningi słuchowe są głównie zalecane przez logopedów w określonych celach związanych z ich specyfiką terapeutyczną. Tym artykułem chcemy rozpocząć cykl mający na celu przybliżyć czytelnikom główne informacje o znanych treningach słuchowych ze szczególnym uwzględnieniem ich związków z integracją sensoryczną.

Główne wskaźniki prawidłowego rozwoju ruchowego w pierwszych 12 miesiącach życia dziecka i niepokojące objawy

2370

5087

0
Prawidłowości:
 
3-4 -miesiące
- leżąc na brzuszku
  • podpiera się na przedramionach
  • podnosi i opuszcza główkę
- leżąc na plecach 
  • śledzi ruch zabawki wodząc oczami
  • próbuje chwytać zabawkę jeśli znajduje się na wysokości klatki piersiowej
  • potrafi utrzymać główkę w linii środkowej
 
5-6 miesięcy
  • siedząc podpiera się rękoma
  • przewraca się z pleców na brzuszek
  • sięga po zabawkę leżąc na brzuchu

Parametry terapii integracji sensorycznej cz. II - gabinet diagnostyczny i diagnoza

diagnoza integracji sensorycznej
2622

10139

0

1. Postawienie diagnozy zaburzeń integracji sensorycznej wymaga przede wszystkim odpowiedniej wiedzy i doświadczenia osoby prowadzącej badania dziecka.

Chodzenie na palcach

2241

88927

2

 

Gdy dziecko chodzi zbyt często na palcach- praktyczne wskazówki

 

Potwierdzone w badaniach różnice w funkcjonowaniu układu nerwowego dziećmi z zaburzeniami integracji sensorycznej i dziećmi bez takich zaburzeń

3530

5763

0

Poszukując związków między zachowaniem dziecka w reakcji na bodźce zmysłowe i funkcjonowaniem układu nerwowego zaobserwowano na podstawie wyników badań, że istnieją  zależności między zaburzeniami modulacji sensorycznej, a funkcjonowaniem autonomicznego układu nerwowego w szczególności parasympatycznego. Badania te jednoznacznie wskazują na określone zmiany zachodzące w tym układzie w reakcji na bodźce zmysłowe.

Dyspraksja

Dyspraksja
2541

23133

0

Większość naszego zachowania nierozerwalnie sprzężone jest z ruchem. Pozornie nawet tak odległe od ruchu przekazywanie innym swoich myśli, poglądów jest związane z ruchem - mową lub pismem. Dzięki ruchowi nawiązujemy kontakty społeczne, wyrażamy swoje emocje, zaspokajamy swoje potrzeby i potrzeby innych, bawimy się i odpoczywamy. Możemy mnożyć przykłady takich zachowań. Mózg jest w znacznej części zaangażowany w kierowanie różnorodnymi formami ruchu i opracowaniem informacji zwrotnych pochodzących z ruchu.

Strony


Podgląd

 

No Publications

Search

Formularz wyszukiwania


Latest Tweets