Jesteś tutaj

Nowości


Ważne ogłoszenie PSTIS

2646

4346

0

PODYPLOMOWE STUDIA KWALIFIKACYJNE dla terapeutów integracji sensorycznej posiadających certyfikat PSTIS

Potwierdzone w badaniach różnice w funkcjonowaniu układu nerwowego dziećmi z zaburzeniami integracji sensorycznej i dziećmi bez takich zaburzeń

2747

5488

0

Poszukując związków między zachowaniem dziecka w reakcji na bodźce zmysłowe i funkcjonowaniem układu nerwowego zaobserwowano na podstawie wyników badań, że istnieją  zależności między zaburzeniami modulacji sensorycznej, a funkcjonowaniem autonomicznego układu nerwowego w szczególności parasympatycznego. Badania te jednoznacznie wskazują na określone zmiany zachodzące w tym układzie w reakcji na bodźce zmysłowe.

DSM-5 o autyzmie i zaburzeniach sensorycznych

2882

6703

0

Autyzm  to zaburzenie obserwowalne w zachowaniu, o zróżnicowanej etiologii jeszcze dokładnie nie poznanej. Zaburzenie przebiega w ciągu całego życia i podlega zmianom rozwojowym. Zaburzenie te dotyczy przede wszystkim sfery funkcjonowania społecznego. Jest to zaburzenie neurorozwojowe, a jego kryteria diagnostyczne nakładają się na siebie. Ze względu na nakładające się na siebie kryteria od dłuższego czasu są kontrowersje wokół różnic w zaburzeniach ze spektrum autyzmu .

Zaburzenia równowagi u dzieci z ADHD

równowaga dzieci z adhd
2649

6282

0

Mimo, że deficyt równowagi u dzieci z ADHD jest często wiązany z subtelnymi objawami neurologicznymi, nie odnotowano żadnych obiektywnych badań utrzymania równowagi, w tej grupie dzieci która ma jednocześnie zaburzenia integracji sensorycznej. W tych badaniach Yufeng Zang, Bomei Gu, Qiujin Qian, Yufeng Wang został zastosowany Balans Master® i zmodyfikowane próby kliniczne równowagi stosowane w badaniach integracji sensorycznej u dzieci z ADHD. ADHD dotyka około 3-6% dzieci w wieku szkolnym, w tym więcej chłopców niż dziewcząt (w propocji około 1:3).

Oczopląs porotacyjny i równowaga statyczna u dzieci głuchych

2444

8420

0

58,8% badanych dzieci miało skrócony oczopląs, 44,1% nie miało oczopląsu  i tylko 14,2% miało przeciętny czas trwania oczopląsu porotacyjnego. Badane dzieci miały częściej skrócony oczopląs co potwierdza badania z początku lat siedemdziesiątych dr J. Ayres o wzajemnym wpływie systemu słuchowego i przedsionkowego. Potwierdza to też koncepcję Ayres iż mózg interpretuje dane wejściowe z każdego systemu sensorycznego w relacji do innych i w ten sposób buduje reakcje adaptacyjne.

Przełomowe badania wskazujące na różnice w budowie mózgu dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej.

2558

10961

0

Zaburzenia przetwarzania sensorycznego dotyczą 5-16% dzieci. Często zaburzenia procesów sensorycznych występują w ADHD, spektrum autyzmu, w trudnościach w uczeniu się, w kruchym chromosomie X i innych. Jednak wiele badań i doświadczenie kliniczne wskazują, że zaburzenia procesów sensorycznych występują też w izolacji. Jest wiele badań nad biologiczną bazą autyzmu, ADHD czy innych, a niestety nie ma zbyt wielu badań nad biologiczną baza zaburzeń procesów sensorycznych co pozwoliłoby na różnicowanie tych zaburzeń. 

Obciążony pled / kołderka

Kołderka sensoryczna premium
3591

11253

0

Czy stosowanie obciążonej kołderki przynosi rezultaty?. Jakie? W jakich zaburzeniach można ja stosować? Jakie obciążenie? Jakie przeciwwskazania?

Kilka słów na przywitanie

1712

21758

1

Szanowni Państwo, z pewnością zgodzicie się z nami że dzieci są naszym szczęściem i naszą przyszłością. Pragniemy dla nich wszystkiego co najlepsze i dla tego celu jesteśmy w stanie poświęcić bardzo wiele. Nie chcemy pogodzić się z sytuacją w której nie będziemy w stanie sprostać wymaganiom współczesnego świata i zapewnić dziecku chociaż przeciętnego bytu. A gdy już wreszcie, pomimo wszystkich przeciwności i trudów, staniemy się rodzicami pragniemy nie tylko obdarowywać nasze dzieci wszystkim co najlepsze, ale także chcielibyśmy by stały się, czasem ponad ich niestety możliwości, wybitne - wysokie oceny w szkole, mnóstwo dobrych znajomych, grzeczne i posłuszne, szczęśliwe, z wspaniałymi perspektywami na przyszłość. Jeśli więc coś jest nie tak jak sobie wymarzyliśmy zaczynamy szukać przyczyn. Jedną z nich mogą być zaburzenia Integracji Sensorycznej, któremu to zagadnieniu chcemy poświęcić nasz portal.


Podgląd

 

No Publications

Search

Formularz wyszukiwania


Latest Tweets