Maj 13, 2015      23:37

Jesteś tutaj

Woreczki sensoryczne


0

11106

0

Kolorowe worki gimnastyczne dają wiele możliwości zabaw, które można wykonywać zarówno w domu, jak i  każdym innym miejscu na powietrzu.

My akurat korzystałyśmy z gotowych woreczków, ale może je każdy uszyć w domu. Można je wykonać z dowolnych materiałów, różniących się fakturą, co pobudza zmysł dotyku, jak również można wypełnić nie różnymi produktami, watą, fasolą, grochem itp. 

Nasze woreczki, wykonane są z różnych materiałów, gładkich, śliskich, siateczki, co świetnie pobudza zmysł dotyku, jak również różnią się barwami, co stymuluje zmysł wzroku i można świetnie wykorzystać przy nauce kolorów, w co się bawiłyśmy. 

 

woreczki sensoryczne

 

Ćwiczenia polegające na chodzeniu po woreczkach, przypominające małą ścieżkę sensoryczną. Maluch dzięki takiej zabawie ma możliwość rozwijania swojej wrażliwości na dotyk, rozpoznawania różnych faktur, rozwijania umiejętności utrzymywania równowagi oraz masowania stóp.

 

woreczki sensoryczne

 

woreczki sensoryczne

 

Tak samo można pobudzać receptory dotyku znajdujące się na dłoniach, można również zgniatać woreczki, przekładać z ręki do ręki. 

 

woreczki sensoryczne

 

Klasyczne ćwiczenie z gimnastyki korekcyjnej polegające na chwytaniu woreczka palcami, dzięki czemu wzmacniamy mięśnie stóp i nóg oraz kształtujemy wysklepienie stopy, zapobiegając płaskostopiu. 

 

woreczki sensoryczne

 

https://images-blogger-opensocial.googleusercontent.com/gadgets/proxy?url=http%3A%2F%2F4.bp.blogspot.com%2F-cP8tUyPi9lE%2FVUkECqXXj9I%2FAAAAAAAAORw%2FMzm2FPvjxac%2Fs1600%2FDSC_0355.JPG&container=blogger&gadget=a&rewriteMime=image%2F*

 

woreczki sensoryczne

 

Kolejne ćwiczenie, polegające na noszeniu woreczka na głównie, dzięki czemu ćwiczymy równowagę, utrzymywanie prawidłowej postawy ciała oraz koncentrację i umiejętność skupiania uwagi. Może być również stosowane jako ćwiczenie wyciszające.

 

woreczki sensoryczne

 

Chodzenie po linii stawiając stopę za stopą, świetnie rozwija umiejętność utrzymywania równowagi. 

 

https://images-blogger-opensocial.googleusercontent.com/gadgets/proxy?url=http%3A%2F%2F3.bp.blogspot.com%2F-cM93Z_DzLaA%2FVUkEHFjMJeI%2FAAAAAAAAOSM%2FF6VCIAwV60k%2Fs1600%2FDSC_0367.JPG&container=blogger&gadget=a&rewriteMime=image%2F*

 

 

 

Kiedy maluch się troszkę zmęczy, możemy pobawić się w odgadywanie kolorów za równo w języku polskim, jak również kiedy uczymy się języka obcego rozpoznawanie tych barw w danym języku.

 

woreczki sensoryczne

 

woreczki sensoryczne

 

Możemy również woreczki wykorzystać do zabaw polegających do rzucania do celu. Jest przy tym sporo zabawy, zwłaszcza kiedy obiektem rzutów staje się Mama ;)

 

woreczki sensoryczne

 

woreczki sensoryczne

 

Na koniec można budować z woreczków wieżę, co rozwija koordynację ręka-oko, umiejętność chwytania, zdolności konstrukcyjne oraz umiejętność koncentracji uwagi. 

 

woreczki sensoryczne

 

woreczki sensoryczne

 

Zabawy jakie przedstawiłyśmy, to na pewno część możliwości, kiedy można wykorzystać woreczki gimnastyczne, a wszystko tak naprawdę zależy od naszej i dziecka kreatywności. 

 

Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety