Czerwiec 23, 2015      12:20

Jesteś tutaj

Farmer kukurydzy - zabawa sensoryczna z ziarnem


0

5178

0
Ziarna kukurydzy to bardzo dobry materiał do zabaw sensorycznych. Niewielkie kuleczki z łatwością można przesypywać, dodatkowo są na tyle duże, że dziecko jest w stanie chwycić je paluszkami ćwicząc chwyt pęsetkowy. Oprócz świetnej nieskrępowanej zabawy dzisiejsza propozycja rozwija zmysł dotyku, doskonali małą motorykę rąk, precyzję ruchów, rozwija koordynację oko-ręka.
 
Do zabawy potrzebujesz:
  • ziarno kukurydzy w niskim, płytkim pojemniku 
  • sylwetki zwierząt i farmera (np. z zestawu klocków, wydrukowane i wycięte lub z pianki) 
  • kartka z przerysowanym konturem zwierząt
  • traktorek z przyczepą 
  • łyżka, sitko lub inny przyrząd do transferu nasion 
  • koc lub mata (dzięki niej sprzątanie ograniczy się prawie do zera)
Przebieg zabawy 
 
Na początku w pojemniku ukryjmy sylwetki zwierząt. Poprośmy dziecko, by włożyło ręce do nasion i próbowało odnaleźć kto ukrywa się w kukurydzy. Następnie dziecko wyjmując dopasowuje zwierzątka do konturu. Z młodszym dzieckiem można dodatkowo wpleść wyrazy dźwiękonaśladowcze i wspólnie naśladować odgłosy wyjmowanych z pojemnika zwierząt, co korzystnie wpłynie na rozwój mowy. 
 
Później pozwólmy dziecku na przejęcie inicjatywy. Zapewne samo zacznie przesypywać nasiona, masować nimi swoje ręce, wchodzić do pojemnika stopami, rozsypywać je. Możecie wspólnie zaśpiewać piosenkę i tworzyć muzykę przesypując rytmicznie nasiona lub uderzać w nie dłońmi. 
 
 
 

 


Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety