Lipiec 20, 2017      14:41

Jesteś tutaj

System SENSIS


0

2027

0
4.75
Overall rating
Jakość
5.0
Funkcjonalność
5.0
Wygląd
5.0
Cena
4.0

Terapia integracji Sensorycznej wymaga odpowiedniej sali i odpowiedniego sprzętu. Znaczna część ćwiczeń w tej formie terapii oparta jest o ruch zwłaszcza ruch z wykorzystaniem urządzeń podwieszanych. Ta forma ruchu po raz pierwszy w terapii zaproponowana przez dr J.Ayres jest kluczem do sukcesów terapeutycznych. Jedno z głównych założeń terapii to pryncypium mówiące o kluczowej roli systemu przedsionkowego w integracji wrażeń płynących z pozostałych systemów sensorycznych. Jednym z najdoskonalszych systemów podwieszania urządzeń do bodźcowania systemu przedsionkowego jest System SENSIS.

System ten został tak zaprojektowany by umożliwić maksymalnie dużą ilość kombinacji podwieszeń sprzętu. To założenie pozwala terapeucie systematycznie rozbudowywać zestaw podwieszanych sprzętów do terapii i dzięki zmiennym sposobom podwieszania sprawia ,że każde zajęcia dla dziecka są czymś nowym i ekscytującym. Tym samym terapia nie tylko staje się przyjemnością dla dziecka i terapeuty ale efekty jej są znacznie szybsze. 

Standardowe wymiary systemu SENSIS to 3metry na 3metry. Istnieje jednak możliwość dopasowania wymiarów do potrzeb terapeuty. Drewniana konstrukcja systemu może być zarówno kwadratowa jak i prostokątna. System nie jest mocowany do podłogi, ścian czy sufitu. Dzięki swym parametrom oraz wykorzystaniu przy produkcji tylko certyfikowanych materiałów ma gwarancję najwyższej jakości i bezpieczeństwa.

Dwie górne belki systemu SENSIS wyposażone są w wózki z hakami na prowadnicach z możliwością blokady. Dzięki temu można w dowolnym miejscu ustawić hak i dopasować ustawienie do podwieszenia każdego dostępnego sprzętu do terapii integracji sensorycznej. Jedna z górnych belek wyposażona jest w zamocowane na stałe haki co dodatkowo zwiększa możliwości zawieszania sprzętu i dodatkowych pomocy. We wszystkich pionowych słupach  są również zamocowane haki, które umożliwiają podwieszenie siatki linowej, trampolin podwieszanych czy innych produktów.

System SENSIS jest od wielu lat użytkowany w wielu poradniach i gabinetach terapii integracji sensorycznej w Polsce. W Sensum Mobile sprawdzony przez wiele lat, chwalony przez terapeutów za funkcjonalność, lubiany przez dzieci za stwarzanie wielu możliwości i stawianie wielu wyzwań.

Cena Systemu SENSIS z firmy EMPIS to zależnie od konfiguracji 7800 do 17100 zł.


Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety