Kwiecień 23, 2020      08:25

Jesteś tutaj

Ringo z kolcami


ringo z kolcami

Ringo z kolcami jest to obręcz, na powierzchni której znajdują się miękkie kolce. Wypustki zapewniają kojącą stymulację dotykową (poprzez skręcanie, ściskanie, kręcenie). Ringa z kolcami dostępne są w różnych kolorach. Zabawka ta doskonale sprawdza się w zabawach grupowych i grach zespołowych. Może być wykorzystywane również w zabawach w wodzie, terapii ręki oraz do ćwiczeń gimnastycznych. Ringo jest przeznaczone do zabawy dla małych oraz dla starszych dzieci.

Ringo możemy wykorzystać do przykładowych zabaw: 

 1. Chodzenie z ringiem na głowie, tak aby ono nie spadło.
 2. Marsz po pokoju z przenoszeniem ringo nad głową z jednej ręki do drugiej. 
 3. Siad skrzyżny na podłodze i rzucanie ringiem do celu. Celem może być np. pudełko po butach, miska, karton lub wyznaczona linia na podłodze. 
 4. Stanie na jednej nodze, wzięcie z podłogi ringo (utrzymując równowagę) i zakładanie ringo na pachołek ( kijek od szczotki). 
 5. Stanie obunóż naprzeciwko siebie i rzucanie do siebie nawzajem ringo. Kto nie złapie ma za zadanie np. klęknąć jednonóż na podłodze, stanąć na jednej nodze, położyć się na brzuchu, na plecach.
 6. Połóż ringo na głowie i spróbuj z ringiem usiąść w siadzie skrzyżnym i wstać, tak aby ringo nie spadło. Ręce trzymaj na swoich biodrach. 
 7. Siad prosty ( nogi wyprostowane) i rzucanie ringo do góry i łapanie go. Można ćwiczenie utrudnić- rzuć ringo, klaśnij w dłonie, a następnie złap go. 
 8. Siad na podłodze, dłonie oparte za sobą na podłodze, ringo leży obok stóp dziecka. Chwyt stopami obunóż ringo i rzucanie go do wyznaczonego celu. Celem może być np. pudełko po butach, miska, karton lub wyznaczona linia na podłodze. 
 9. Siad na podłodze, dłonie oparte za sobą na podłodze, ringo leży z prawej strony dziecka. Chwyt w obie stopy ringo i przenoszenie go z prawej strony na lewą. Następnie wykonaj to ćwiczenie przenosząc ringo z lewej strony na prawą. 
 10. Leżenie na plecach, broda przyciągnięta do klatki piersiowej, lewa stopa oparta na prawym kolanie. Spróbuj założyć ringo na swoją lewą stopę. Następnie wykonaj to ćwiczenie zamieniając nogi. 
 11. Leżenie na plecach, chwyt ringo stopami i przenoszenie go za głowę. 
 12. Marsz po pokoju z przekładaniem ringo raz pod jednym kolanem, raz pod drugim. 
 13. Chwyt oburącz ringo i skręcanie go w ,,8”. 
 14. Siad naprzeciwko siebie na podłodze, ringo leży na podłodze przy jednej osobie. Pierwsza osoba chwyta stopami ringo i podaje do drugiej osoby. Druga osoba ma za zadanie złapać stopami ringo i położyć je obok siebie. 
 15. Siad tyłem do siebie i przekładanie ringo do siebie nad głową, z boku itp. Jedna osoba może przekładać nad głową, a druga z boku. 
 16. Skoki nad ringiem. Spróbuj przeskoczyć nad ringiem nie dotykając go. Można skakać w przód, w tył, na boki, obunóż, jednonóż itp. 
 17. Chwyt oburącz ringo. Prostowanie i zaciskanie palców na ringo. 
 18. Marsz po pokoju , chwyt oburącz ringo i naśladowanie trzymania kierownicy samochodowej. Wykonaj skręty kierownicą w prawą i lewą stronę.
 19. Siad skrzyżny naprzeciwko siebie i chwyt ringo. Zadaniem ćwiczących jest siłowanie się trzymając ringo. 
 20. Zabawy w wodzie. Rzut ringo do wody, a następnie próba wyłowienia go. Zabawkę można kupić w sklepie Empis

 


Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety