Maj 4, 2020      10:59

Jesteś tutaj

Korale dla najmłodszych


Korale dla najmłodszych to  zestaw składający się z 10 korali oraz 4 sznurków. Każdy z korali wyróżnia się wyjątkowymi wzorami sensorycznymi. Wszystkie korale są duże, dzięki czemu można łatwo je trzymać i przewlekać przez sznurek. 

Zestaw zawierający korale dla najmłodszych jest idealną manipulacyjną zabawką, która pomaga rozwijać zręczność dziecka. Ponadto korale ze wzorami sensorycznymi stymulują dotyk oraz wzrok dziecka. Zabawka jest pomocna w rozwoju koordynacji oko- ręka.

Propozycje ćwiczeń i zabaw z wykorzystaniem korali:

  1. Dziecko siedzi na podłodze w siadzie skrzyżnym. Przed dzieckiem rozłożone są wszystkie korale z zestawu. Dziecko w ręku trzyma sznurek z zawiązanym na końcu supełkiem, tak aby koraliki nie spadły z niego. Zadaniem dziecka jest wziąć koralik z podłogi i nawlec go na sznurek. 

  2. Dziecko stoi obunóż na podłodze. Przed dzieckiem w odległości ok 2 m ustawione są 3 pudełka ( jedno pudełko na koraliki ze spiralami, drugie – z obręczami, trzecie- z kreseczkami). Obok dziecka na podłodze leżą wymieszane wszystkie korale. Zadaniem dziecka jest wziąć pierwszy koralik i razem z koralikiem w ręku skakać obunóż do pudełek. Następnie dziecko wkłada koralik do odpowiedniego pudełka i wraca po kolejny skacząc jak żabka.

  3. Dziecko oraz rodzic siedzą na krzesełkach przy stoliku. Pomiędzy nimi rozłożone są wszystkie koraliki z zestawu. Każda z osób w ręku trzyma swój sznurek z zawiązanym na końcu supełkiem, tak aby koraliki nie spadały z niego. Rodzic nawleka na sznurek 3 wybrane przez siebie koraliki. Następnie dziecko ma za zadanie zapamiętać kolejność nawleczonych koralików. Rodzic zdejmuje ze sznurka koraliki i miesza je ze wszystkimi. Zadaniem dziecka jest nawleczenie w odpowiedniej kolejności koralików.

  4. Dziecko i rodzic siedzą na podłodze w siadzie klęcznym (pięty schowane pod pośladkami).  Każda z osób trzyma w ręku swój sznurek i plastikową butelkę. Rodzic pokazuje dziecku jak zawiązać kokardkę na butelce. Zadaniem dziecka jest spróbować samemu zawiązać kokardkę na butelce.

  5. Dziecko i rodzic siedzą na podłodze w siadzie skrzyżnym. Pomiędzy nimi rozłożone są wszystkie koraliki. Dziecko trzyma w ręku swój sznurek z zawiązanym na końcu supełkiem, tak aby koraliki nie spadały z niego. Rodzic mówi dziecku jaki ma nawlec kolor koralika. Dziecko ma za zadanie znaleźć odpowiedni koralik i nawlec go na sznurek.

Zabawka dostępna w sklepie Empis.


Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety