Maj 6, 2020      11:11

Jesteś tutaj

Sensoryczne krążki


Sensoryczne krążki to zestaw, który stymuluje zmysł dotyku, przez pobudzanie dzieci do rozpoznawania faktur ręką lub nogą. W jego skład wchodzi woreczek oraz 10 krążków (5 małych i 5 dużych). Wykonane one są z ultra miękkiego i elastycznego silikonu. Mały krążek ma średnicę 8 cm, zaś duży 25cm. Krążki pokryte są wzorami w kształcie: pierścieni, pasków, kolców, fal oraz kropek. Dodatkowo są antypoślizgowe, przeznaczone dla dzieci od 3 lat. Zestaw można łatwo czyścić za pomocą wody lub wkładając do zmywarki. 

Sensoryczne krążki mają wiele możliwości zastosowania. Pomagają w ćwiczeniu zmysłu dotyku, pamięci oraz rozwijają umiejętność kojarzenia. Zabawa z ich pomocą zachęca do wykrywania i rozwijania bodźców sensorycznych. Dodatkowo krążki wpływają na rozwój osobisty, społeczny oraz emocjonalny dzieci. Zestaw może służyć również do masażu stóp.

Sensoryczne krążki możemy wykorzystać do następujących zabaw:

1. Rozłóż losowo małe i duże krążki na podłodze w linii, jedno obok drugiego, następnie dziecko ma za zadanie przejść  po nich przodem, tyłem, bokiem z otwartymi oczami.

2. Rozłóż losowo małe i duże krążki na podłodze w linii, następnie dziecko ma zadanie przejść po nich z zamkniętymi oczami.

3. Rozłóż duże krążki na podłodze, małe krążki włóż do woreczka dołączonego do zestawu. Dziecko ma za zadanie wylosować z woreczka jeden krążek i z zamkniętymi oczami za pomocą rąk spróbować znaleźć parę (mały i duży krążek ma taką samą fakturę).

4. Rozłóż wszystkie krążki na podłodze w małych odstępach od siebie. Dziecko ma za zadanie skakać pomiędzy krążkami, tak aby ich nie dotknąć.

5. Rozłóż wszystkie krążki na podłodze w małych odstępach od siebie. Dziecko ma za zadanie przejść slalomem pomiędzy nimi. Może też: biec, skakać obunóż, skakać na jednej nodze, chodzić na czworaka.

6.  Rozłóż małe i duże krążki, tak aby były ułożone po kolei- mały, duży, mały, duży, mały… Dziecko ma za zadanie chodzić tylko po dużych, albo tylko po małych. Może też czekać na polecenie na jakim ma stanąć- na małym czy na dużym albo na jakiej fakturze- kolce, pierścienie, fale, kropki, paski.

7.  Dziecko siedzi na podłodze z otwartymi oczami, wokół niego rozłożone duże krążki.  Zadaniem dziecka jest przyjrzeć się krążkom, następnie dziecko zamyka oczy, a rodzic chowa jedno z krążków. Po schowaniu krążka przez rodzica, dziecko otwiera oczy i ma zadanie powiedzieć jakiego krążka brakuje.

8.  Rozłóż krążki na podłodze w dużych odległościach od siebie. Powiedz jaki krążek ma znaleźć dziecko (np. mały w paski albo duży z kolcami), następnie dziecko ma za zadanie skakać do tego krążka. Dziecko może też np. czołgać się, biec, iść na palcach, na piętach.

Sensoryczne krążki kupią Państwo w sklepie Empis.

 


Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety