Maj 6, 2020      16:43

Jesteś tutaj

Manipulacyjny szczeniak


0

1170

0

Manipulacyjny szczeniak to doskonała zabawka do rozwijania umiejętności motorycznych. Uroczy, kolorowy oraz miły w dotyku piesek pomoże nauczyć dzieci, w jaki sposób się ubierać. Na uszach ma guziki do zapinania, na butach sznurówki, na brzuchu ma sprzączkę od paska, na klatce piersiowej ma kieszonkę z zamkiem na suwak, na ramieniu ma rzep do przypinania, a jego kurteczka jest zapinana na zatrzaski. Szczeniaczek może być także wykorzystany jako udawany przyjaciel dziecka do zabawy oraz do wykonywania różnych ćwiczeń. 

Propozycje ćwiczeń i zabaw z wykorzystaniem manipulacyjnego szczeniaka:

  1. Dziecko siedzi na podłodze razem z rodzicem. Naprzeciwko dziecka jest manipulacyjny szczeniak. Rodzic prosi, aby dziecko pokazało na piesku poszczególne części ciała np. ,,pokaż oko pieska, pokaż ucho”. Dziecko ma za zadanie pokazać palcem odpowiednią część ciała. Może pokazać ją również na sobie.

  2. Dziecko siedzi na podłodze razem z rodzicem. Rodzic umieszcza pieska w różnych miejscach w pokoju. Dziecko ma za zadanie określić gdzie jest piesek, używając przyimków- na, pod, za, przed, obok. 

  3. Dziecko siedzi z zamkniętymi oczami na podłodze. Rodzic chowa manipulacyjnego szczeniaka w pokoju. Po schowaniu pieska, dziecko ma za zadanie znaleźć go. Rodzic może pomagać dziecku mówiąc np. ,, skręć w prawo/ w lewo, idź prosto”.

  4. Dziecko siedzi na podłodze razem z manipulacyjnym szczeniakiem. Dziecko ma za zadanie odpiąć wszystkie guziki, sprzączki, suwaki oraz odwiązać sznurówki, a następnie spróbować je samemu zapiąć i zawiązać. 

  5. Dziecko jest ustawione w pozycji ,,raczka”. Na brzuchu dziecka położony jest manipulacyjny piesek. Zadaniem dziecka jest chodzenie raczkiem, tak aby piesek nie spadł z brzucha dziecka. 

Zabawka do kupienia w sklepie Empis.


Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety