Maj 7, 2020      10:41

Jesteś tutaj

Tekturowe klocki sensoryczne


0

1310

0

Tekturowe klocki sensoryczne to zestaw składający się z 36 elementów różnej wielkości. W zestawie tym są 4 duże, 8 średnich a także 24 małe  klocki. Klocki są niezwykle wytrzymałe- wytrzymują obciążenie do 45 kg. Elementy są laminowane, przez co można je łatwo czyścić. 

Tekturowe klocki sensoryczne przeznaczone są dla dzieci powyżej 18 miesiąca życia. Na klockach można stawać, można z nich budować tory przeszkód oraz wykorzystywać do ćwiczenia równowagi.

Klocki pobudzają wiele zdolności dzieci. Zabawa nimi wpływa na wzmocnienie koncentracji, a także ma wpływ na rozwój kreatywności dziecka. 

Propozycje ćwiczeń i zabaw z wykorzystaniem tekturowych klocków sensorycznych:

  1. Dziecko i rodzic stoją obunóż na podłodze. Przed nimi na podłodze rozłożone są wszystkie elementy z zestawu klocków. Dziecko i rodzic biorą po kolei i na przemian (raz rodzic, raz dziecko) klocki i układają z nich wspólnie budowlę, tak aby się nie rozpadła.

  2. Dziecko stoi obunóż na podłodze. Przed dzieckiem rozłożone są w odległości ok 15 cm od siebie wszystkie elementy, w taki sposób, aby powstała z nich ścieżka. Zadaniem dziecka jest przechodzić po klockach. Dziecko nie może spaść z klocków. 

  3. Dziecko stoi obunóż na podłodze. Przed dzieckiem rozłożone są wszystkie elementy z zestawu klocków. Zadaniem dziecka jest ułożyć wysoką wieżę ze wszystkich klocków. Starsze dzieci mogą układać wieżę stojąc na jednej nodze.

  4. Dziecko siedzi na podłodze w siadzie skrzyżnym. Wokół dziecka położone są wszystkie tekturowe klocki. Zadaniem dziecka jest posegregować elementy według kolorów, a następnie ułożyć z nich 3 wieże (każda wieża z klocków innego koloru).

  5. Dziecko stoi na tekturowym klocku. Rodzic stoi na podłodze w odległości ok 40 cm od dziecka, w ręku trzyma piłkę. Rodzic rzuca do dziecka piłkę. Zadaniem dziecka jest złapać piłkę i odrzucić ją do rodzica. Dziecko nie może spaść z klocka.

  6. Dziecko siedzi na podłodze w siadzie skrzyżnym. Obok dziecka rozłożone są wszystkie klocki. Zadaniem dziecka jest posegregować ich wielkości (małe, duże i średnie), a następnie ułożyć z nich 3 różne wieże z posegregowanych elementów (pierwsza wieża- małe, druga wieża- średnie, trzecia wieża duże klocki).

  7. Dziecko stoi obunóż na podłodze. Przed dzieckiem rozłożone są w odległości ok 15 cm od siebie wszystkie elementy, w taki sposób, aby powstała z nich ścieżka. Zadaniem dziecka jest przeskakiwać nad klockami. Starsze dziecko może spróbować przeskakiwać na jednej nodze.

Zabawka do kupienia w sklepie Empis.


Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety