Maj 8, 2020      10:33

Jesteś tutaj

Gąsienica manipulacyjna


0

1504

0

Gąsienica manipulacyjna to pluszowa, kolorowa zabawka edukacyjna. Gąsienica ta jest doskonałą zabawką do rozwijania umiejętności związanych z małą motoryką. Ta urocza gąsienica uczy dzieci, w jaki sposób wiązać buty, używać klamry, zatrzasków, zamka i nie tylko. Zabawka ta składa się z 6 kieszonek, a każdą kieszonkę możemy zamknąć lub otworzyć na inny sposób. Pierwsza kieszonka zamykana jest na rzep, druga na klamrę z paskiem, trzecia na suwak, czwarta na guzik, piątą możemy zawiązać na kokardkę sznureczkami, a szóstą zamknąć na zatrzask. 

 

Manipulacyjną gąsienicę możemy wykorzystać do następujących zabaw:

  1. Dziecko i rodzic siedzą na krzesłach przy stoliku. Pomiędzy nimi leży manipulacyjna gąsienica. Rodzic chowa do kieszonek gąsienicy różne małe rzeczy. Może to być np. mała kuleczka, guzik, figurka z Kinder niespodzianki, surowy makaron. Następnie rodzic zamyka wszystkie kieszonki. Zadaniem dziecka jest poodpinać kieszonki i wyciągnąć schowane przedmioty. 

  2. Dziecko leży na brzuchu na podłodze. Przed dzieckiem jest gąsienica manipulacyjna. Zadaniem dziecka jest samodzielnie odpiąć wszystkie kieszonki, a następnie zapiąć je.

  3. Dziecko stoi obunóż na podłodze. Przed dzieckiem leży gąsienica manipulacyjna. Zadaniem dziecka jest przeskakiwać nad nią przodem, bokiem obunóż lub jednonóż.

  4. Dziecko i rodzic siedzą na podłodze. Pomiędzy nimi leży gąsienica manipulacyjna. Rodzic mówi dziecku jaki kolor na gąsienicy ma wskazać. Zadaniem dziecka jest pokazać odpowiedni kolor na zabawce.

Zabawkę kupią Państwo w sklepie Empis.


Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety