Maj 12, 2020      13:21

Jesteś tutaj

Miksuj zabawne zwierzątka


0

1118

0

Miksuj zabawne zwierzątka to zestaw składający się z 26 miękkich, kolorowych elementów wykonanych z pianki. Na każdym elemencie namalowane są części ciała zwierzątek. Każde zwierzątko składa się z dwóch części - głowy i tułowia, które możemy dowolnie mieszać i łączyć ze sobą. Piankowe puzzle po zmoczeniu wodą możemy przykleić do kafelków łazienkowych. Po skończonej zabawie puzzlami, wszystkie elementy możemy schować do plastikowego, przezroczystego pojemnika, dołączonego do zestawu.

Zestaw ten zapewnia nie tylko moc atrakcji podczas zabaw w wodzie, ale również jest to zabawka pobudzająca kreatywność i wyobraźnie dziecka.

Propozycje ćwiczeń i zabaw z wykorzystaniem piankowych puzzli z zestawu:

  1. Dziecko siedzi w wannie wypełnionej wodą. W wodzie pływają wszystkie elementy z zestawu. Zadaniem dziecka jest wyłowić ręką puzzle i przykleić je do ściany, tak aby powstały z nich zwierzątka.

  2. Dziecko siedzi w wannie wypełnionej wodą. W wodzie pływają wszystkie elementy z zestawu. Rodzic siedzi obok wanny i opowiada krótką historyjkę ze zwierzątkami, które są na puzzlach. Zadaniem dziecka jest wysłuchać całego opowiadania i wyszukać wszystkie zwierzątka, o których mówił rodzic. Następnie przykleić je do ściany. 

  3. Dziecko i rodzic siedzą na podłodze w siadzie skrzyżnym. Obok rodzica rozłożone są losowo wszystkie elementy puzzli. Rodzic układa z puzzli pomieszane zwierzątka np. głowa lwa i tułów krowy. Zadaniem dziecka jest poprawić źle ułożone zwierzątka. 

  4. Dziecko siedzi w wannie wypełnionej wodą. W wodzie pływają wszystkie elementy z zestawu. Dziecko w ręce trzyma małe kuchenne sitko. Zadaniem dziecka jest wyłowienie sitkiem elementów i przyklejenie ich do ściany, w taki sposób, aby powstały prawidłowo ułożone zwierzątka.

  5. Dziecko siedzi na podłodze w siadzie klęcznym ( stopy schowane pod pupą). Obok dziecka rozłożone są wszystkie elementy z zestawu. Zadaniem dziecka jest ułożyć prawidłowo zwierzątka i posegregować je np. na zwierzątka mieszkające na wsi i w zoo.

  6. Dziecko i rodzic siedzą na krzesełkach przy stoliku. Na stoliku wyłożone są wszystkie elementy z układanki. Rodzic mówi dziecku o wybranym przez siebie zwierzątku np. ,,To zwierzątko ma łaty i daje mleko”. Zadaniem dziecka jest odszukać pasujące elementy i ułożyć z nich opisane przez rodzica zwierzątko.

Zabawka do kupienia w sklepie Empis.


Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety