Maj 13, 2020      15:48

Jesteś tutaj

Twoje opowiadania/emocje


0

1140

0

Zabawka ,,Twoje opowiadania/ emocje” to sześć kolorowych, laminowanych kostek z obrazkami. Każdy sześcian jest o innej tematyce. Pośród klocków znajdziemy obrazki związane z emocjami, zwierzątkami, owocami. 

Zabawa kostkami pomaga dzieciom udoskonalić swoją wyobraźnię, kreatywne umiejętności myślenia oraz może nauczyć opowiadać różne historyjki. Ponadto za pomocą tej zabawki dzieci mogą rozwinąć swoje zdolności manualne oraz polepszyć umiejętności koordynacyjne oko- ręka.

Propozycje ćwiczeń i zabaw z wykorzystaniem kostek ,,Twoje opowiadania/ emocje” :

  1. Dziecko i rodzic leżą na brzuchu na podłodze. Wszystkie klocki leżą pomiędzy nimi. Rodzic bierze do ręki jedną z kostek i rzuca nią. Zadaniem dziecka jest nazwać obrazek, który wypadł na górze kostki.

  2. Dziecko siedzi w siadzie skrzyżnym na podłodze. Przed dzieckiem rozłożone są wszystkie kostki. Zadaniem dziecka jest ustawienie kostek jednej na drugiej, tak aby powstała z nich wieża.

  3. Dziecko i rodzic siedzą na podłodze w siadzie klęcznym ( pięty schowane pod pośladkami). Rodzic rzuca wszystkimi kostkami. Zadaniem dziecka jest ułożenie krótkiego opowiadania o obrazkach, które wypadły na górze kostki. Następnie może być zamiana ról- Dziecko rzuca, a rodzic wymyśla opowiadanie.

  4. Dziecko i rodzic siedzą w siadzie skrzyżnym na podłodze. Przed nimi rozłożone są wszystkie kostki. Rodzic prosi dziecko, aby znalazł wybrany przez siebie obrazek na kostkach np. ,,znajdź chmurki”. Zadaniem dziecka jest znalezienie odpowiedniego obrazka i wskazanie go rodzicowi. 

  5. Dziecko i rodzic siedzą na krzesłach przy stoliku. Na stoliku rozłożone są wszystkie kostki. Rodzic opowiada dziecku o wybranym przez siebie obrazku na kostkach. Zadaniem dziecka jest zgadnąć o jakim obrazku mówi rodzic i wskazać go na kostce. 

  6. Dziecko i rodzic siedzą w siadzie skrzyżnym na podłodze. Przed nimi rozłożone są wszystkie kostki. Rodzic wymyśla krótkie opowiadanie na podstawie obrazków z kostek. Zadaniem dziecka jest wysłuchać opowiadanie i znaleźć odpowiednie obrazki, o których opowiedział rodzic.

  7. Dziecko siedzi na podłodze w siadzie skrzyżnym. Przed dzieckiem rozłożone są wszystkie kostki. Dziecko w ręku trzyma szczypce. Zadaniem dziecka jest złapanie szczypcami kostki i ułożenie kostki jednej na drugiej, tak aby powstała z nich wieża.

Kostki z obrazmkami do kupienia w sklepie Empis.


Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety