Maj 20, 2020      16:40

Jesteś tutaj

Sensoryczne ogniwa


Sensoryczne ogniwa jest to zestaw składający z 12 sztuk elastycznych, kolorowych ogniw wykonanych z plastiku. Każde ogniwo posiada wypustki lub paskowane nakładki. Elementy można w łatwy sposób łączyć ze sobą, tworząc z nich długie, kolorowe łańcuchy. 

Zestaw sensorycznych ogniw to idealna zabawka, która ma za zadanie pomóc w procesie prawidłowego rozwoju dziecka. Dzięki możliwości łączenia, rozłączania i operowania ogniwami, dziecko ćwiczy zdolności manualne oraz koordynacyjne. Ponadto zabawa sensorycznymi ogniwami ma wpływ na rozwój kreatywności dziecka. 

Propozycje ćwiczeń i zabaw z wykorzystaniem sensorycznych ogniw: 

1. Dziecko siedzi na podłodze w siadzie klęcznym ( pięty schowane pod pośladki). Przed dzieckiem są rozłożone wszystkie sensoryczne ogniwa. Zadaniem dziecka jest połączyć wszystkie ogniwa ze sobą.

2. Dziecko i rodzic siedzą na podłodze w siadzie skrzyżnym. Rodzic łączy wszystkie ogniwa ze sobą. Następnie zadaniem dziecka jest rozłączyć je po kolei i wkładać do pudełka. 

3. Dziecko i rodzic leżą na podłodze na brzuchu. Pomiędzy nimi rozłożone są wszystkie elementy zestawu. Rodzic mówi dziecku ile ogniw ma ze sobą połączyć. Zadaniem dziecka jest połączyć ze sobą wskazaną przez rodzica ilość ogniw. 

4. Dziecko i rodzic siedzą na podłodze w siadzie skrzyżnym. Przed nimi rozłożone są elementy z zestawu. Dziecko trzyma w ręce jedno wybrane przez siebie ogniwo. Będzie ono pierwszym elementem w łańcuszku. Rodzic mówi w języku angielskim wybrany przez siebie kolor. Następnie dziecko ma za zadanie znaleźć odpowiedni kolor i połączyć go z trzymanym w ręku ogniwem.

5. Dziecko stoi obunóż na podłodze. Przed dzieckiem na podłodze rozłożone są sensoryczne ogniwa. Zadaniem dziecka jest połączyć ze sobą ogniwa z takimi samymi wypustkami. Po połączeniu powinny powstać 4 różne łańcuszki z ogniw.

6. Dziecko siedzi na podłodze w siadzie skrzyżnym. Przed dzieckiem stoi miska z wodą. W misce znajdują się wszystkie elementy z zestawu sensorycznych ogniw. Zadaniem dziecka jest wyłowić ręką w dowolnej kolejności ogniwa i połączyć je ze sobą, tak aby powstał łańcuszek.

7. Dziecko i rodzic stoją obunóż naprzeciwko w odległości ok 1,5 metra od siebie. Rodzic rzuca do dziecka po jednym sensorycznym ogniwie. Zadaniem dziecka jest złapać je i utworzyć z nich łańcuch.

8. Dziecko i rodzic siedzą na podłodze w siadzie skrzyżnym. W woreczku umieszczone są sensoryczne ogniwa. Rodzic prosi dziecko o wyjęcie wybranego przez siebie kształtu ogniwa. Zadaniem dziecka jest znaleźć za pomocą dotyku w woreczku odpowiednie ogniwo. 

 
Zabawka do kupienia w sklepie empis.pl 

Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety