Maj 25, 2020      15:04

Jesteś tutaj

Wesołe łączenie


Wesołe łączenie to zestaw składający się z 12 kolorowych elementów z namalowanymi buźkami. Elementy te są gumowe i miękkie, a namalowane buźki wyrażają różne emocje. Elementy możemy łączyć ze sobą za pomocą wpinania ramion jednej części do drugiej.  

Zestaw ,,Wesołe łączenie” to  doskonała zabawka, która ma za zadanie pomóc rozwinąć umiejętności manualne i koordynacyjne dziecka. Ponadto elementy z zestawu możemy wykorzystać do nauki podstawowych kolorów, nastrojów i emocji. 

 

Propozycje ćwiczeń i zabaw z wykorzystaniem zestawu ,,Wesołe łączenie”:

  1. Dziecko wraz z rodzicem siedzą na podłodze w pokoju. Obok nich rozłożone są wszystkie elementy z zestawu. Rodzic i dziecko ustalają, w którym kącie pokoju ma być jaki kolor. Zadaniem dziecka jest zaniesienie odpowiedniego koloru elementu do prawidłowego rogu w pokoju. Dziecko może np. iść stopa za stopa, skakać na jednej nodze.

  2. Dziecko leży na podłodze na brzuchu. W ręce ma gruby sznurek o długości ok 1 metra. Na końcu sznurka zawiązujemy supełek. Obok dziecka rozłożone są wszystkie elementy z zestawu. Zadaniem dziecka jest nawlekanie po kolei elementów na sznurek.  Możemy mówić dziecku w jakiej kolejności ma nawlekać elementy – np. niebieski, różowy, niebieski, zielony, żółty. 

  3. Dziecko siedzi na podłodze w siadzie skrzyżnym. Po prawej stronie dziecka rozłożone są wszystkie elementy z zestawu. Po lewej stronie dziecka jest pudełko. Dziecko trzyma w prawej ręce szczypce. Zadaniem dziecka jest złapanie szczypcami elementu i przeniesienie go do pudełka. Po przeniesieniu wszystkich elementów prawą ręką, dziecko może wykonać zadanie przenosząc szczypcami lewą ręką do pudełka po prawej stronie dziecka.

  4. Dziecko siedzi na podłodze w siadzie prostym (nogi wyprostowane). Dziecko zakłada na swoje paluszki (palec wskazujący, środkowy, serdeczny i mały palec)  w prawej ręce elementy z zestawu, tak aby na każdym paluszku był inny kolor np. palec wskazujący- różowy, środkowy- niebieski, serdeczny- żółty, mały palec- zielony. Zadaniem dziecka jest przywitać się kciukiem z innymi paluszkami. Rodzic może mówić z jakim kolorem ma się przywitać kciuk.

  5. Dziecko stoi obunóż na podłodze, w ręku trzyma dużą obiadową łyżkę. Przed dzieckiem na podłodze rozłożone są wszystkie elementy z zestawu. Zadaniem dziecka jest wziąć jeden element, położyć go na łyżce i przejść z jednego końca pokoju do drugiego, w taki sposób, aby element nie spadł z łyżki. Następnie dziecko zostawia element na podłodze i wraca po kolejny element. 

Zabawka do kupienia w sklepie empis.pl.


Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety