Marzec 1, 2015      16:46

Jesteś tutaj

Pomoc dla nastolatków ze Spektrum zaburzeń Autystycznych


0

2277

0
4.70
Overall rating
Ocena
4.7
Podsumowanie: 
Bardzo polecam tę książkę rodzicom nastolatków ze Spektrum Autyzmu, jak i nastolatków w ogóle.
Timms, L. (2014). Pomoc dla nastolatków ze spectrum zaburzeń autystycznych w radzeniu sobie z przyjaźnią, uczuciami, konfliktami... i wiele innych. 60 sytuacji społecznych i tematów do dyskusji.
Warszawa: Fraszka Edukacyjna
 
Publikacja ta stanowi pomoc dla nastolatków ze spectrum zaburzeń autystycznych w radzeniu sobie z różnymi wyzwaniami społecznymi. W książce tej zwarte są scenariusze rozwijania umiejętności niezbędnych w szkole, w trakcie wypoczynku, w obcowaniu z rówieśnikami i innymi grupami społecznymi, w świecie portali społecznościowych w internecie, a także przy poszukiwaniu zatrudnienia. Informacje dla rodziców, jak instruować swojego nastolatka i jak pomóc mu w nabywaniu umiejętności społecznych są pozytywne i prowokujące do myślenia. Ta książka to nieocenione narzędzie do pomocy w udoskonalaniu umiejętności społecznych 
nastolatków ze spektrum zaburzeń autystycznych. 
 
Książka pomaga w redukowaniu negatywnych emocji i stanów psychicznych, takich jak np. zdenerwowanie, depresja, utrata poczucia własnej wartości, które często towarzyszą skromnym umiejętnością społecznym. Bardzo polecam tę książkę rodzicom nastolatków ze Spektrum Autyzmu, jak i nastolatków w ogóle.
 
Recenzja ukazała się pierwotnie w kwartalniku Integracja Sensoryczna wrzesień 2014

Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety