Maj 14, 2020      15:21

Jesteś tutaj

Wodne łowienie


0

1272

0

Wodne łowienie to urocza gra wędkarska, która sprawi wiele radości małemu wędkarzowi. W zestawie znajdziemy 36 kształtów różnokolorowych zwierzątek morskich oraz 4 wędki z dwoma rozmiarami przynęty do każdej wędki (łatwe lub wymagające). Zwierzątka wykonane są z miękkiej pianki, które pod wpływem namoczenia wodą przyklejają się do kafelków łazienkowych. Zastosowana pianka jest odporna na pleśń. 

Zabawa w wędkowanie i przyczepianie złowionych zwierzątek morskich podczas kąpieli sprzyja rozwojowi koordynacji oko- ręka u dziecka. 

Propozycje ćwiczeń i zabaw z wykorzystaniem zestawu ,,Wodne łowienie”:

  1. Dziecko siedzi w wannie wypełnionej wodą i trzyma w ręku wędkę. W wodzie pływają wszystkie zwierzątka.  Zadaniem dziecka jest złowić wszystkie zwierzątka i przykleić je do kafelków łazienkowych.

  2. Dziecko siedzi w wannie wypełnionej wodą. W wodzie pływają wszystkie zwierzątka. Zadaniem dziecka jest złowienie  rączkami zwierzątek.

  3. Dziecko siedzi na podłodze w siadzie skrzyżnym i trzyma w ręku łyżkę. Przed dzieckiem ustawiona jest miska wypełniona wodą, a obok plastikowa taca. W misce pływają wszystkie zwierzątka morskie. Zadaniem dziecka jest złowić łyżką zwierzątko i wyłożyć je na plastikowej tacce.

  4. Dziecko siedzi w wannie wypełnionej wodą i trzyma w ręku wędkę. W wodzie pływają wszystkie zwierzątka. Zadaniem dziecka jest złowić zwierzątka wędką i posegregować je według kolorów przyczepiając je do kafelków łazienkowych.  Dziecko może też segregować elementy według kształtu zwierzątek.

  5. Dziecko siedzi w wannie wypełnionej wodą. W wodzie pływają wszystkie zwierzątka. Obok wanny siedzi rodzic. Każda z osób trzyma w ręku swoją wędkę. Zadaniem graczy się złowienie jak największej ilości zwierzątek i przyklejenie je do kafelków łazienkowych. Po złowieniu wszystkich zwierzątek, każdy z graczy liczy ile zwierzątek udało mu się złowić. Wygrywa gracz z większą ilością złowionych elementów.

  6. Dziecko i rodzic siedzą na podłodze w siadzie skrzyżnym. Obok nich na podłodze rozłożone są wszystkie zwierzątka. Rodzic układa przed sobą w kolejności kilka zwierzątek. Zadaniem dziecka jest zapamiętać je. Następnie rodzic miesza wszystkie zwierzątka, a dziecko układa elementy w zapamiętanej przez siebie kolejności.

 

Zabawkę można kupić w sklepie empis.pl


Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety