Kwiecień 29, 2020      09:25

Jesteś tutaj

Klocki jeżyki


Klocki jeżyki jest to wieloelementowy, kolorowy zestaw klocków o różnorodnych kształtach, który jest przeznaczony dla dzieci powyżej 3 roku życia. Elementy te są bezpieczne, miękkie i elastyczne. Klocki jeżyki, dzięki swej kolcowej konstrukcji bardzo łatwo się ze sobą łączą.  Zabawa klockami ma za zadanie stymulować wyobraźnię i rozwijać zdolności manualne dziecka. Różnorodność kształtów i kolorów stwarza nieograniczone możliwości tworzenia rozmaitych konstrukcji, figur.

Ponadto zabawa klockami stymuluje zmysł dotyku, a także pozwala rozwijać umiejętności koordynacji oko-ręka.

Propozycje ćwiczeń i zabaw z wykorzystaniem klocków jeżyków:

  1. Dziecko siedzi w siadzie skrzyżnym na podłodze. Przed dzieckiem rozłożone są wszystkie klocki. Zadaniem dziecka jest zbudować wymyśloną przez siebie konstrukcję, a następnie nazwanie jej.

  2.  Dziecko i rodzic siedzą na krzesłach przy stoliku. Pomiędzy nimi na stoliku rozłożone są wszystkie klocki. Rodzic z kloców układa budowlę. Zadaniem dziecka jest stworzyć taką samą konstrukcję, jaką stworzył rodzic.

  3. Dziecko leży na materacu na brzuchu. Rodzic siedzi obok dziecka i masuje klockiem różne części ciała dziecka- np. nogi, plecy, ręce.

  4. Dziecko leży na materacu na brzuchu. Rodzic siedzi obok dziecka i dotyka klockiem różne części ciała dziecka. Dziecko ma za zadanie powiedzieć, gdzie rodzic je dotknął.

  5. Dziecko i rodzic siedzą na podłodze w siadzie skrzyżnym. Przed nimi rozłożone są wszystkie klocki. Dziecko i rodzic biorą po kolei i na przemian ( raz rodzic, raz dziecko) klocki i układają wspólnie wysoką budowlę ze wszystkich elementów, tak aby się nie rozpadła. 

  6. Dziecko i rodzic siedzą na podłodze w siadzie skrzyżnym. Rodzic pokazuje dziecku 4 różne rodzaje kształtu klocków, dziecko zapoznaje się z nimi. Następnie wkłada klocki do woreczka i mówi jaki kształt ma znaleźć dziecko. Dziecko ma za zadanie włożyć rękę do woreczka i wyciągnąć odpowiedni element.

  7. Dziecko leży na podłodze na brzuchu. Przed nim stoi pudełko ze wszystkimi klockami. Zadaniem dziecka jest posegregować klocki według kształtu. Dziecko może segregować też według koloru, wielkości klocków.

  8. Dziecko wraz z rodzicem siedzą na podłodze. Rodzic z klocków układa dwie budowle z kilku klocków. Budowle różnią się miedzy sobą jakimś detalem np. kolorem klocka czy kształtem. Zadaniem dziecka jest znaleźć niepasujący klocek do reszty i zamienić na prawidłowy element.

Zabawka dostępna w sklepie Empis.


Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety