Kwiecień 24, 2020      12:18

Jesteś tutaj

Obciążone zwierzątka


Obciążone zwierzątka to zestaw 6 morskich zwierzątek takich jak: foka, płaszczka, rozgwiazda, krab, żółw oraz ryba.  Kolorowe zwierzątka są wykonane z barwnego materiału i wypełnione piaskiem, co sprawia, że zabawka jest ciężka oraz interesująca w dotyku.  Zestaw ten świetnie nadaje się do rozwijania zmysłu wzroku oraz dotyku. 

Zabawka ta może służyć do terapii ręki, jak również może być wykorzystana jako zamiennik woreczków gimnastycznych, co na pewno uatrakcyjni zabawę z dzieckiem. 

Zestaw obciążonych zabawek możemy wykorzystać do następujących zabaw:

1. Dziecko siedzi  na podłodze z wyprostowanymi nogami , po jego jednej stronie położone są zwierzątka. Zadaniem dziecka jest podniesienie obu nóg do góry i przełożenie zwierzątka pod nogami- z jednej strony na drugą.  Prostszym sposobem jest przełożenie zabawki najpierw pod jedną nogą, potem pod drugą.

2.  Dziecko stoi obunóż na podłodze, obok niego leżą zwierzątka, a w odległości ok. 1 metra od dziecka ustawione jest pudełko. Zadaniem dziecka jest wziąć z podłogi zwierzątko i rzucić go do pudełka. 

3. Dziecko leży na plecach na podłodze, zwierzątka leżą obok niego. za głową dziecko postawione jest pudełko. Dziecko ma za zadanie wziąć zwierzątko w swoje ręce , podnieść nogi do góry i włożyć wybrane przez niego zwierzątko pomiędzy swoje stopy. Następnie dziecko przenosi zwierzątko za swoją głowę i stopami wkłada do pudełka. 

4.  Dziecko oraz rodzic leżą naprzeciwko siebie na brzuchu w odległości ok. 1,5 metra, obok dziecka położone są zwierzątka. Zadaniem dziecka jest wziąć zwierzątko i rzucić je do rodzica. W trakcie rzutu łokcie powinny być uniesione w górę.

5. Dziecko stoi obunóż, przed dzieckiem na podłodze leżą zwierzątka.  Dziecko ma za zadanie wziąć  do prawej ręki zwierzątko, podrzucić je oraz złapać je prawą ręką. Ćwiczenie można też wykonać np. w następujący sposób- podrzuć lewą ręką, klaśnij w dłonie  i złap w prawą rękę. 

6. Dziecko stoi obunóż, stopy ustawione na szerokość bioder, po prawej stronie dziecka na podłodze leżą zwierzątka. Zadaniem dziecka jest wziąć zwierzątko do prawej ręki, przełożenie go pomiędzy kolanami ( stopy nie odrywają się od podłogi)do lewej ręki. Następnie dziecko kładzie zwierzątko lewą ręką  z jego lewej strony na podłodze.

7. Dziecko stoi obunóż, przed nim na podłodze leżą w linii zwierzątka  w odległości ok. 20 cm od siebie zwierzątka. Zadaniem dziecka jest skakanie na jednej nodze nad rozłożonymi zwierzątkami. Dziecko nie może dotknąć zwierzątek.  Zadanie to można też wykonać skacząc bokiem lub tyłem.

Zabawkę można kupić w sklepie Empis.
 
 

Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety