Jesteś tutaj

Szkoły


Jak pomóc dziecku z zaburzeniami integracji sensorycznej w szkole?

2810

35062

1

Niestety obecnie nie ma leków na zaburzenia integracji sensorycznej, dlatego stosuje się wobec tej grupy dzieci terapię prowadzona przez wykwalifikowanych terapeutów. Jednak nie tylko oni mogą pomagać dzieciom z tymi zaburzeniami. Nauczyciele w szkole wiedząc, że dziecko ma problemy sensoryczne mogą również je wspierać swoimi działaniami tak by lepiej funkcjonowało na lekcji.

Oto kilka sposobów które mogą być pomocne w poprawie funkcjonowania dziecka:

Jakie stosować strategie dla dzieci z dyspraksją w klasie

2664

4402

0

Większość naszego zachowania nierozerwalnie sprzężone jest z ruchem. Pozornie nawet tak odległe od ruchu przekazywanie innym swoich myśli, poglądów jest związane z ruchem - mową lub pismem. Dzięki ruchowi nawiązujemy kontakty społeczne, wyrażamy swoje emocje, zaspokajamy swoje potrzeby i potrzeby innych, bawimy się i odpoczywamy. Możemy mnożyć przykłady takich zachowań. Mózg jest w znacznej części zaangażowany w kierowanie różnorodnymi formami ruchu i opracowaniem informacji zwrotnych pochodzących z ruchu.

Ćwiczenia śródlekcyjne - dlaczego warto po nie sięgnąć?

Ćwiczenia śródlekcyjne
2795

5034

0

Ćwiczenia śródlekcyjne są aktywnościami ruchowymi wprowadzanymi w toku lekcji. Ich celem jest przywrócenie koncentracji uczniów, rozluźnienie i odprężenie psychofizyczne. Pośrednio mogą oddziaływać jako profilaktyka wad postawy i wspomagać prawidłowy rozwój małej i dużej motoryki.

Co zrobić, by uczeń mnie słuchał i rozumiał?

Co zrobić, by uczeń mnie słuchał i rozumiał?
2778

5657

0

Czy masz wrażenie, że Twój uczeń Cię nie słucha i nie rozumie poleceń? A może mówi zbyt głośno lub za cicho? Może zdarza się, że wytwarza uporczywe dźwięki (np. buczenie, gwizdanie, piszczenie) lub ciągle coś mówi do siebie i śpiewa pod nosem? Jeżeli obserwujesz takie zachowania u swoich podopiecznych to z dużym prawdopodobieństwem występują u nich nieprawidłowości w odbieraniu i integrowaniu wrażeń słuchowych.

Dlaczego to dziecko jest takie niezdarne?

3427

19656

0

Wielu z nas w swojej codziennej pracy, w szkole czy w przedszkolu, spotyka dzieci o których najłatwiej powiedzieć „niezdara”. Jako ostatnie się ubiera, nie ma dnia żeby się nie przewróciło lub czegoś nie wylało i nawet nasze największe starania mają się na nic, gdy chcemy je nauczyć tańca do przedstawienia. Zazwyczaj uczniowie ci są bardzo grzeczni, lubią zajmować się spokojnymi zabawami i chętnie zajmują nas rozmową. Czasem wręcz zagadują, próbując uniknąć jakieś aktywności ruchowej.

Jak pomóc dziecku potrzebującemu sensorycznych bodźców by się skoncentrować

krzesło piłka
2947

25794

0

W zasadzie w każdej klasie jest jedno lub więcej dzieci, które aby utrzymać uwagę na tym co mówi nauczyciel, potrzebują więcej niż inni specyficznych bodźców sensorycznych. To te dzieci, które często się huśtają na krześle, czymś manipulują, czasem coś żują, machają nogami itp. System nerwowy tej grupy dzieci potrzebuje ekstra dawki wrażeń sensorycznych by utrzymać właściwe pobudzenie mózgu pozwalające na koncentrację. Uwagi typu "nie huśtaj się na krześle", "nie machaj nogami", "skup się", itp. zwykle nie są pomocne, a najczęściej przeciw skuteczne.

Jak czytać diagnozę Integracji Sensorycznej

2690

9224

0

W prawidłowo sporządzonym raporcie z przeprowadzonych badań SI terapeuta- diagnosta określa typ zaburzeń integracji sensorycznej, jaki dominuje u danego dziecka oraz opisuje ich możliwy wpływ na jego funkcjonowanie. Jednak samo nazwanie, czy też krótkie scharakteryzowanie problemu nie zawsze rozwiewa wszystkie wątpliwości rodziców i specjalistów, którzy z dzieckiem pracują.

Nieprawidłowe przetwarzanie bodźców wzrokowych

4030

20739

2

Zmysł wzroku pełni w naszym życiu niezwykle ważną rolę. Dzięki niemu możemy sprawnie poruszać się i orientować w przestrzeni, wykonywać czynności dnia codziennego, uprawiać sporty czy zdobywać wiedzę o świecie. Nieprawidłowe przetwarzanie i integracja bodźców wzrokowych niekorzystnie wpływa na rozwój dziecka w wielu, aspektach.


Podgląd

 

No Publications

Search

Formularz wyszukiwania


Latest Tweets