Jesteś tutaj

Diagnoza


Główne wskaźniki prawidłowego rozwoju ruchowego w pierwszych 12 miesiącach życia dziecka i niepokojące objawy

2370

5087

0
Prawidłowości:
 
3-4 -miesiące
- leżąc na brzuszku
  • podpiera się na przedramionach
  • podnosi i opuszcza główkę
- leżąc na plecach 
  • śledzi ruch zabawki wodząc oczami
  • próbuje chwytać zabawkę jeśli znajduje się na wysokości klatki piersiowej
  • potrafi utrzymać główkę w linii środkowej
 
5-6 miesięcy
  • siedząc podpiera się rękoma
  • przewraca się z pleców na brzuszek
  • sięga po zabawkę leżąc na brzuchu

Parametry terapii integracji sensorycznej cz. II - gabinet diagnostyczny i diagnoza

diagnoza integracji sensorycznej
2622

10139

0

1. Postawienie diagnozy zaburzeń integracji sensorycznej wymaga przede wszystkim odpowiedniej wiedzy i doświadczenia osoby prowadzącej badania dziecka.

Kruchy chromosom X i zaburzenia integracji sensorycznej

3141

9771

0
Jeszcze do niedawna syndrom kruchego chromosomu X był tajemniczym zaburzeniem genetycznym mało znanym nie tylko psychologom i terapeutom, ale również lekarzom. Od kiedy jednak australijscy uczeni którzy jako pierwsi na świecie opisali ten syndrom jako przypuszczalnie najczęstszą przyczynę niepełnosprawności intelektualnej u chłopców nastąpiła eksplozja badań na całym świecie. Badania te wykazały że występuje on u 1 na 4000 mężczyzn i 1 na 8000 kobiet.

Autyzm od środka (jak działa dotyk)

maglownica czucie głębokie
2999

11794

0

Temple Grandin autystyczna kobieta, doktor biologii opisuje jak wygląda świat oczami autysty, analizuje różne problemy z jakimi borykała się i boryka będąc autystą. Jej obserwacje pozwalają zrozumieć wiele problemów dzieci z autyzmem, czy dzieci z zaburzeniami modulacji sensorycznej. Zobacz jak opisuje problemy z dotykiem

Autyzm od środka (jak działa słuch)

Autyzm problem ze słuchem
2517

12048

0

Temple Grandin autystyczna kobieta, doktor biologii opisuje jak wygląda świat oczami autysty, analizuje różne problemy z jakimi borykała się i boryka będąc autystą. Jej obserwacje pozwalają zrozumieć wiele problemów dzieci z autyzmem, czy dzieci z zaburzeniami modulacji sensorycznej. Zobacz jak działał jej słuch.

Dziecko poszukujące wrażeń sensorycznych

Poszukiwacz wrażeń sensorycznych
3022

36403

0

Dzieci z tym typem zaburzeń intensywnie angażują się w działania, dostarczające im bardziej intensywnych wrażeń. Poszukując silnych wrażeń często bawią się w taki sposób, który dla innych może wydawać się niebezpieczny, nieprzyjemny, zbyt impulsywny czy agresywny.

Dziecko Nadreaktywne

3580

23381

0

Dzieci z nadreaktywnością reagują za bardzo, zbyt często lub zbyt długo na bodźce sensoryczne. Często są przytłoczeni, przeciążeni bodźcami sensorycznymi które dla innych nie są dezorganizujące i przeciążające. Są wówczas poirytowane, grymaśne, drażliwe, nadwrażliwe emocjonalnie. Czasem w takich sytuacjach zachowują się impulsywnie i agresywnie. 

Dziecko podreaktywne

dziecko podreaktywne
3209

19943

0

Dziecko podreaktywne sensorycznie jest postrzegane jako mniej inteligentne. Ma wąskie najczęściej intelektualne, poznawcze zainteresowania w których są naprawdę dobre. Unika zwykle zabaw ruchowych. Ma kłopoty z rozwojem komunikacji społecznej ze względu na swoją bierność w inicjowaniu i udziale w zabawach. Często nie reaguje na polecenia w grupie. Najczęściej ma niską samoocenę.

Strony


Podgląd

 

No Publications

Search

Formularz wyszukiwania


Latest Tweets