Maj 5, 2020      10:10

Jesteś tutaj

Zestaw piłek sensorycznych dla dzieci


Piłki sensoryczne dla dzieci to zestaw 6 miękkich, różnobarwnych piłeczek. Każdy z elementów posiada inny kształt oraz kolor. Dzięki różnorodnym kształtom piłeczek dziecko ma możliwość zapoznać się z różnymi fakturami, kształtami oraz wypustkami/ otworkami.   Zabawka ta pozwala rozwijać sensorykę oraz dostarcza bodźców dotykowych. Dodatkowo kolce pobudzają receptory w dłoniach, a toczenie teksturowanych piłek po plecach lub stopach dziecka zwiększa świadomość sensoryczną. Piłeczki sensoryczne nadają się również do zabawy w trakcie kąpieli. 

Zestaw ten może być świetną zabawka dla malucha oraz dla starszych dzieci. 

Zestaw piłeczek sensorycznych możemy wykorzystać do następujących zabaw:

1. Dziecko siedzi na podłodze, piłeczki leżą obok dziecka. Dziecko ma za zadanie wybrać jedną piłeczkę i masować sobie nią nogi, a następnie zmienić na inną piłeczkę.

2. Dziecko leży na brzuchu. Rodzic masuje ciało dziecka różnymi piłeczkami. Dziecko może zgadywać jaką piłeczką jest masowane.

3.  Dziecko siedzi na podłodze, przed nim rozłożone są piłki. Dziecko ma za zadanie zapoznać się z fakturami piłek. Następnie rodzić chowa do worka wszystkie piłki i opisuje dziecku jaką ma piłkę wyciągnąć z woreczka  np.,, piłeczka z liniami”. Dziecko z zamkniętymi oczami szuka odpowiedniej piłeczki poprzez dotyk i gdy ją znajdzie to wyciąga ją z woreczka. 

4. Dziecko leży na plecach, po lewej stronie dziecka leżą piłeczki. Dziecko ma za zadanie wziąć piłkę lewą ręką, podnieść biodra w górę,  przełożyć piłeczkę pod biodrami do prawej ręki i położyć ją po swojej prawej stronie.  

5.  Dziecko siedzi w siadzie skrzyżnym na podłodze, piłeczki leżą przed dzieckiem. Zadaniem dziecka jest wziąć piłeczkę w prawą rękę i przetaczać ją powoli palcami z góry na dół i z dołu do góry po swojej lewej ręce.

6.  Dziecko i rodzic siedzą naprzeciwko siebie na podłodze. Piłki rozłożone są pomiędzy rodzicem a dzieckiem. Zadaniem dziecka jest zapamiętać wszystkie piłki, następnie dziecko zamyka oczy a rodzic chowa jedną z piłek.  Po schowaniu piłki przez rodzica, dziecko otwiera oczy i ma za zadanie powiedzieć jakiej piłki brakuje. 

7.  Dziecko i rodzic siedzą naprzeciwko siebie na podłodze. Rodzic układa piłki w odpowiedniej kolejności przed dzieckiem. Dziecko ma za zadanie zapamiętać kolejność ułożonych piłeczek. Następnie rodzic miesza piłeczki a dziecko układa je w odpowiedniej kolejności. 

8.  Dziecko stoi obunóż, przed dzieckiem ułożone są piłeczki. Zadaniem dziecka jest wziąć piłeczkę do ręki, przełożyć za plecami z jednej ręki do drugiej i odłożyć na miejsce.

Zabawka do kupienia w sklepie Empis.

 

Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety