luty 18, 2024      14:55

Jesteś tutaj

Wspieraj portal, wspieraj naszą Fundację


0

387

0

Szanowni Państwo!

Założeniem i celem powstania naszej Fundacji było zwiększenie i usystymetyzowanie tego co jako empis robiliśmy od początku, a więc wsparcie rozwoju Integracji Sensorycznej w Polsce. Co to znaczy? To znaczy wsparcie propagowania rzetelnej i sprawdzonej wiedzy na jej temat, zarówno wśród rodziców jak i specjalistów w tym i już terapeutów SI (by zwiększać ich kompetencje). To również wsparcie biedniejszych placówek, które pomimo dużych potrzeb i nawet posiadanej kadry, nie mają spejalistycznych sprzętów do terapii SI, a więc przekazywanie wyposażenia takim ośrodkom. Wreszście to wsparcie rodziców, których dzieci mają problemy związane z zaburzeniami SI, tak terapia jak i diagnoza w prywatnych placówka to nie mały wydatek wciaż rosnący, jest więc wiele osób którym tudno pogodzić konieczność terapii z innymi wymogami wzrastających kosztów życia. Wreszście jako czwarty element naszej działalności dobroczynnej chcemy wspierać wszelkie cenne inicjatywy, które wprowadzają dla dzieci z rónymi, w tym poważniejszymi deficytami rozwojowymi, więcej radości do ich życia (jak sponsorowanie nagród Festiwalu Talentów, albo sfinansowanie prezentów na Boże Narodzenie). Ostatnie dwa lata naszej działalności to przede wzystkim skupienie na tym drugim z tych 4 elementów. Wyposażyliśmy 3 kompletne sale do Integracji Sensorycznej za ponad 50 tys zł, do tego przekazaliśmy w kilka miejsc sprzęty za kolejne kilknaście tysięcy złotych. To oczywiśćie kropla w morzu potrzeb, ale jednocześnie to jak na możliwości naszej Fundacji nie posiadającej żadnych dodatkowych dotacji dużo.

W tym roku chcielibyśmy więcej uwagi i również środków finansowych przeznaczyć na pierwszy wymieniony wcześniej element. Chcemy zmodernizować nasz portal od strony technicznej i wizualnej, ale również rozpocząć napełnianie go nowymi ważnymi i cennymi dla Was treściami. Wymaga to dużych nakładów finansowych i organizacyjnych, dlatego też w tym roku nie będzie konkursu z możliwością wygrania całego wyposażenia Sali SI. To jednak nie oznacza że nie działamy w tym kierunku, również i w tym roku przekażemy wiele cennego i potrzebnego sprzętu, tak aby coraz więcej dzieci mogło korzystać z dobrej i potrzebnej im terapii. 

Jak już wspomniałem, nasza Fundacji nie ma żadnych dotacji i działa przede wszystkim za środki wypracowne przez nas w firmie empis, dlatego też zwracam się z uprzejmą prośbą o wsparcie naszej działalności, tak aby Fundacja mogła się rozwijać i robić coraz więcej dobrego dla przyszłości, dla rozwoju naszych dzieci. 
Przede wszystkim zachęcamy do odpisywania na naszą Fundację 1,5% Waszego podatku, możecie też jednak wspomóc naszą działalność na inne sposoby czy to darowizną czy też wsparciem w postaci wolontariatu. Chętnych zapraszam do kontaktu info@fundacjaforkids.pl.


Jeśli cenisz nasze artykuły i naszą działalność, prosimy wspomóż nas przelewem bezpośrednim:

Lub przekazując nam:

Popularne Artykuły


Ostatnie Tweety